FRIDAY, MAY 14

(BASEBALL)

Alexandria 2-6, Bemidji 3-0

Minnewaska 11, Atwater-Cosmos-Grove City 1

Hillcrest 3, Ashby 2

Osakis 11, St. John's Prep 0

(BOYS' GOLF)

Osakis at Belgrade-BE - (1) Pierz 339 (2) Belgrade-Brooten-Elrosa Blue 351 (3) Melrose 352 (4) Howard Lake-Waverly-Winsted 365 (5) Rockford 375 (6) Osakis 380 (7) Maple Lake 380 (8) Kimball/Eden Valley-Watkins 401 (9) Morris 405 (10) Belgrade-Brooten-Elrosa Silver 450 . Central Minnesota Conference results - (1) Pierz 167 (2) Belgrade-Brooten-Elrosa 173 (3) Howard Lake-Waverly-Winsted 80 (4) Osakis 189 (5) Maple Lake 190 (6) Rockford 191 (7) Kimball/Eden Valley-Watkins 192. MEDALIST - Brandon Meyer, Pierz, 39.

ABE at Chokio-Alberta-CGB, rescheduled from Thursday, April 29

West Central Area at Barnesville - 1. Hawley 145, 2. Perham 148, 3. Dilworth-Glyndon-Felton 153, 4. Barnesville 158, 5. Frazee 167, 6. Battle Lake 169, 7. West Central Area 170, 8. Pelican Rapids 173, 9. Breckenridge 198, 10. Lake Park-Audubon 208. MEDALIST - Brett Syverson, Hawley, 33.

(GIRLS' GOLF)

Alexandria at Long Prairie - St. Cloud Apollo 362, Alexandria 366, Brainerd 382, St. Cloud Tech 385, Buffalo 386, Bemidji 395, Monticello 411, Sartell 416, Long Prairie Grey Eagle 427, Sauk Rapids Rice 433, Kimball 435, Melrose 447, St. Cloud Cathedral 451, Moorhead 463, Sauk Centre 469, and Big Lake 485. MEDALIST - Maggie Leland, Alex, 77.

Minnewaska at Granite Falls - (1) Minnewaska 160 (2) BOLD 201 (3) Montevideo 202 (4) Benson/KMS 208 (5) Paynesville 220 (6) Lac qui Parle Valley 231 (7) Atwater-Cosmos-Grove City 249 (8) Morris 249 (9) Yellow Medicine East 264. MEDALIST - Sarah Roering, Minnewaska, 38.

(SOFTBALL)

Minnewaska 9, Atwater-Cosmos-Grove City 0

Osakis at Browerville, 4:30 p.m.

Ashby 5, Brandon-Evansville 1

WCA at Pelican Rapids, DH, 4 p.m.

Parkers Prairie 11-1, Ottertail Central 3-3

(BOYS' TENNIS)

Brainerd 5, Alexandria 2

St. John's Prep at Minnewaska, 4:30 p.m.

(TRACK AND FIELD)

Alexandria at St. Cloud Apollo, 4:30 p.m.

Parkers Prairie at Park Region Conference, 4:30 p.m.

Minnewaska, Osakis at True Team - Girls team scores: 1. Paynesville 467.50; 2. Maccray/RCW 380; 3. Redwood Valley 342.50; 4. Osakis 324.50; 5. Atwater-Cosmos-Grove City 281.50; 6. Morris 258; 7. Minnewaska 231.50; 8. Yellow Medicine East 140.50. Boys team scores: 1. Morris 479; 2. Redwood Valley 330; 3. ACGC 314; 4. YME 311; 5. Maccray/RCW 310.50; 6. Osakis 272; 7. Paynesville 224; 8. Minnewaska 217.50.